כבר לא סופר לחרדים

רשומה רגילה

סיפור פרי הדמיון, שהשתלב באופן מעורר אימה במציאות וגרם לכמה אנשים לקחת צעדים קיצוניים, ולאחרים לקפל את הזנב ולברוח. הסיפור השביעי בסדרת ציפּוּרי מתח, קיבל חיים משלו והפתיע את כל המעורבים.

וגם, הודעה אישית לקוראים על המשך הקריירה הספרותית שלי.

הבהרה: הספר 'ברית של גנבים' מתאים וראוי לקורא החרדי, כפי שהיה עד היום. ויש בו מסרים, כבספרים הקודמים, של מידות, בין-אדם לחברו, אהבת ישראל, ומתח נקי. משמיץ בודד, שמגיע להמון חנויות, מנסה להציג זאת אחרת. ופוסט זה, נכתב בשל ההכפשות האלה.


פרולוג

מזה כחצי שנה מתפרסמים סיפורים קצרים מפרי עטי במגזין זמן.

סדרת סיפורי מתח קצביים ומורטי עצבים, המלווים את הרפתקאותיו של סופר מותחנים מעבר לשולחן הכתיבה שלו. אלה סיפורים דמיוניים, עם צללים של אמת, עם קצת מציאות, והסופר המתואר הוא בן דמותו הקיצוני של המחבר, העוסק במחשבים, אמנות לחימה, פסיכולוגיה, ובילוש בלֵית ברירה.

הסיפורים נכתבים בגוף ראשון, והמספר הוא בעצם אני. אלה לא סיפורים אמיתיים, אבל יש קוראים שחושבים שהם כן כאלה, למרות שברבים מהם יש רסיסים של אמת ומוטיבים מהחיים שלי. טוב, זה כבר ברור.

פרק ראשון – התנגדות

אחד המתנגדים הגדולים לסיפורים האלה, היה "העורך" של הוצאת פנתר. הוא צרח וצרח עד שהמשרד התמלא עשן. "אתה הולך למכור את כל כולך ואת כל החיים שלך על דפי מגזין? זה לא ייתכן! זו בושה וחרפה!"

ההתנגדות הזו לא מנעה מהסיפורים להיכתב ולהגיע אל המגזין.

פרק שני – הספינה מפליגה

יצאתי מהכלא, והוצאת פנתר ממשיכה לנוע קדימה בלי אותו "עורך", שמעולם לא הצליח להבדיל בין שני עיניים לשתי גרביים, וטובת היצירה מעולם לא היתה בראש מעייניו, אלא הצ'קים שבאו בעקבותיה.

מטענים רגשיים, פציעות מנטליות, ומלחמת חורמה עקובה מדם.

image_alliance_masterפרק שלישי – גנב על גנבים

הספר ברית של גנבים יוצא לאור. אותו "עורך" לא מסוגל לקבל את העובדה שהוא לא בתמונה, והוא מתקשר אל המו"ל ששיתף פעולה בהפצת הספר, ודורש באיומים, ברכות, וקללות, לקבל מיידית את התשלום על הספר החדש.

המו"ל נפנף אותו כמו שמנפנפים זבוב מעוך למחצה עם מחוש אחד. "יש רישום מסודר של זכויות יוצרים על ידי הוצאת פנתר והמחבר, מאיפה צצת אתה? מה אתה קשור בכלל?"

פרק רביעי – צהוב

"העורך" לשעבר יוצא אבל וחפוי ראש, אבל במוחו תוכנית זדונית בה הוא מאיים כבר שנים ארוכות. להשמיד את המחבר ואת הקריירה שלו, למחוק אותו מעל פני הספרות החרדית. איך עושים את זה?

בקלות רבה: השמצות ולשון הרע.

הוא ואחד משומעי לקחו, יצאו במסע הכפשות מטורף שהקיף את כל סוחרי הספרים המרכזיים בספרות החרדית, ועורכי מגזינים שונים. בפיו היו דברי זמירות ומדקרות על הסופר הכופר, המשומד, האתאיסט, הדאואיסט, המבזה את התורה, את ההלכה, את לומדיה, ואת כל קודשי העם היהודי לדורותיו, הוא מיסיונר מומר, ואשתו חוטאת ומחטיאה, בניו ממזרים ובנותיו סוטות.

בציבור החרדי, אולי בשל אופיו הסגור, ואולי בשל עודף הלכות לשון הרע, יש בו אנשים צמאים למציצנות, רכילות וסיפורי נייעס הם חמצן של מממש עבור רבים. מבלי להכליל. וכך קל מאוד לגרום לאחד מבני הקהילה להפוך למנודה או מוחרם, או סתם להשמיץ, גם אם אין לו אחות.

פרק חמישי – אתה בחוץ

תוך זמן קצר השתכנעו כל המי ומי בדברים החריפים, המעוגנים באותות ומופתים של הוכחות, בדמות קמצוץ תגזירים ותצריפים של טקסטים מגונים שנערכו מחדש להוכחת דבריהם.

דלתות החלו להיסגר בזו אחר זו. סוחרים נכנסו אל חנויותיהם, ערכו ספירה מחודשת של הספרים שברשותם, ונשבעו שלא יכניסו עוד ספרים חדשים מפרי עטו של אותו סופר חוטא ואיום.

פרק שישי – תקציר מאיים

image_stolenbooks_masterבמגזין זמן מתפרסם סיפור שפן קפוא, בסוף הסיפור מובא תקציר הסיפור הבא, ואותו "עורך" קורא לא נכון את התמונה, הוא חושב שהסיפור הבא הולך לחשוף את הניסיון שלו לקצור את רווחי הספר החדש, באופן שאינו תואם את רוח ההיגיון.

בחודש הבא: ספרים גנובים
ספרייתו הפרטית של סופר מותחנים נחמסת בזדון. כדי להחזיר לעצמו את הרכוש היקר שנגנב, עליו לחצות כמה קווים אדומים…

עד כה ספגו מנהיגי המגזין קללות, ברכות, ושכנועים מכף רגל ועד ראש למניעת המשך פרסום חומריו האפלים של הסופר הכופר. עכשיו, אחרי שהופיע התקציר הזה, החלו להגיע לעיתון איומים של ממש, אם יפורסם הסיפור הבא, אתם תסגרו את הביזנס, משפטית, כלכלית, חברתית, ראו הוזהרתם.

גם אם אין באיומים האלה שמץ של ממש, הם היו רק הקש ששבר את גב המקק. המגזין החליט להוריד את להב הגיליוטינה מבלי לשמוע צד נוסף או איום נוסף.

סוף דבר

evritכך קורה שהסיפור 'ספרים גנובים' לא יגיע אל קוראי המגזין, אלא יעלה לאתר עברית, יחד עם יתר הסיפורים בסדרה.

אז זהו, הספרים הבאים שלי לא מכוונים לקורא החרדי, ולא לשוק הספרים החרדי. עבורי זה מצוין. קפיצת מדרגה במימוש יכולות וכישרון הכתיבה. ספרות המתח החרדית, ללא הספרים שלי, להערכתי, חוזרת אחורנית לפחות בעשור או שניים. בלי יהירות, זו עובדה.

אני דאואיסט, לא נלחם רק זורם עם המציאות, ואם זה מה שקורה, זה הכי נכון, זה מה שאמור לקרות. בעבר נלחמתי עם המציאות מספיק כדי להבין מי חזק יותר. דלתות נסגרות, ודלתות אחרות נפתחות, כמו מעגלים. יש בי, ובכל אחד, מספיק יצירתיות כדי לשטוף קדימה, לחמוק סביב אבנים, עצים ומכשולים אחרים, מבלי להזיע או לבזבז אנרגיה על מלחמה. אל תתחרה – תיצור!

img_8746-cut2תודות

תודה לכל מי שהיה איתי עד כה, החל מאשר צוקרמן שהאמין בי ופתח עבורי את הדלת אל עולם הקוראים, כאשר אִפשר לי לפרסם סיפור בהמשכים באותה במה בה החלה הקריירה של מ. ארבל. המשך במו"ל 'היכל הספר', שהיה היחיד שהעז להוציא לאור ולהפיץ את הספרים החדשניים שלי, כולל ספרי ההומור החריגים. וכלה ביאיר וינשטוק שהזמין אותי לפרסם סיפורים במגזין זמן.

וכמובן, תודה ענקית לכל הקוראים מן המגזר החרדי שליוו את היצירה שלי מזה 17 שנה, מאז יצא לאור 'השליח מנבצ'יק' אי שם בשנה האחרונה של המילניום הקודם, ועד לספר האחרון, התרסקות 5 ו-ברית של גנבים. מה אני בלעדיכם. נהניתי מכל רגע במסע הארוך והמרתק הזה. נהניתי מהמכתבים שלכם. הערות. תודות. מחמאות. שאלות. חידות ובדיחות. אתם מוזמנים להמשיך ללוות את היצירה שלי עוד קדימה, רק בחנויות ובפלטפורמות אחרות.

את כל אלה ששמו לי רגליים, העמידו מחסומים, וגרמו לכך שחומרים שלי לא יגיעו למגזינים שונים, עיתונים וערוצי הפצה אלה ואחרים – אל תדאגו, שכחתי אתכם מזמן. ואם זכרתי, אז רק משום שכיוונתם אותי בדיוק למקום בו אני אמור להיות עכשיו.

תודה לכולם.

שלכם בכל עט,
נחמן גרשונוביץ

מודעות פרסומת

69 מחשבות על “כבר לא סופר לחרדים

 1. דני

  לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא,
  אל תעשה לנו את זה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  😦

 2. א

  קוראת עם דמעות.
  בושה שכך מתנהגים אנשים שמתיימרים להיות חרדים.
  אם אתה כותב להם עכשיו כנראה שזה לא יתאים לציבור שלנו..
  אשמח לשמוע לאני טועה.

  בהצלחה

 3. אוי… עצוב לשמוע, חבל שיש אנשים רעים בעולם. שאפו אבל על הגישה החיובית!! אסור להתייאש אף פעם וצריך לדעת שמכשולים הם העצם אתגר. מאחלים המונמון הצלחה בהמשך הדרך, ותמשיך להפיק תוכן איכותי בדרכך שלך!
  רק שאלה אחת אחרונה: סדרת התרסקות תמשיך לצאת כמתוכנן?

 4. מרדכי

  נחמן אתה אדם מאוד מסקרן בעיני קראתי תספרים שלך בשקיקה הייתי רוצה יותר ללמוד ממך תחשוב על איזה ערוץ יוטיוב אולי ראיון אצל יהודה גרובייס או משהו בהצלחה…

 5. א ני

  אחרי פשע ראשון מגיע פשע שני…
  מה זה אומר שהכתיבה הופכת להיות להיות עבור הציבור הכללי? האם זה אומר שאותם ספרים שהיינו קונים בפלדהיים נקנה אותם בחנויות אחרות כדוגמת צומת ספרים וכו' (וממילא כשהקונה החרדי יגיע לקנות את ספריך הוא -ר"ל- יחשף גם לתוכן לא הולם) או שזה אומר שזה יתחיל להיות תוכן זהה במקצת לספרות החול (למרות שכבר ככה יש דמיון במקצת).
  האם אני יוכל למצוא ספרים שלך בחנויות ספרים קטנות?
  האמת היא שאני כאחד השוהה בניו יורק טרם נתקלתי ב'ברית של גנבים'. אולי יש קשר? והאם בכלל יהיה יצוא של הספרין שלך לחו"ל?
  האם זה גם אומר שמחיר הספרים הולך לעלות כמו הספרים שבחנויות הללו, או שמא יתחילו להיות חלילה ספרים בכריכה רכה?
  אשמח לקבל תשובות על הנ"ל, וגם הבהרה תוך כדי, האם זה באמת כל כך גרוע? מעולם לא התרשמתי שאותו עורך שכתב (הפאזל ב ) 'הפנתר שלנו ירדוף את כל המתנגדים לו' הוא כזו אישיות בעלת השפעה בציבור החרדי. או שיש מישהו אחר. ובכל אופן אני מאחל לך הצלחה, ושלא תשכח היכן מתחילה ונגמרת השפיות. גם כאשר ממורמרים ומנסים קצת למתוח את הגבולות.

  נכתב בחו"ל לפני כניסת שבת

  • היי, חיכיתי לך 🙂

   תודה על תגובתך.

   1. אכן, אלה פשעים נגד האנושות…

   2. בין היתר – הספרים יהיו פחות מחויבים ל'מס' כתיבה, כמו שתילת אלמנטים שאין להם קשר לעלילה, רק כדי להוסיף להם נופך דתי, מבלי להתחשב באמינות היצירה וכדומה. עלילות ללא דמויות חרדיות. ועוד.

   3. לא יופיעו ברשתות, ר"ל, וגם לא בחנויות קטנות. כרגע, בעיקר דיגיטל, POD, ואולי מהדורות מוגבלות שהעותקים יישלחו באמצעות הדואר. שום דבר לא סגור כרגע. כך לא "תיחשף לשום תוכן זר ולא הולם".

   4. כן, יהיה זהה במקצת לספרות יותר כללית.

   5. לחו"ל אולי ב-POD.

   6. רכה, רכה. יותר זול וקל למשלוח.

   7. גרוע? ממש לא. מצוין. ואין צורך בדמות רבת השפעה כדי להשמיץ בנאדם. כל מה שצריך זה: א. עקביות. ב. סיבה טובה לנקום. ג. נפש מושחתת. תדבר עם מספיק אנשים, מספיק פעמים, והשלמת את המשימה.

   8. תודה על האיחולים. כל אחד רואה 'שפיות' כמשהו אחר. מי שממורמר זה הצד שמנסה להציל את הציבור החרדי ממני ומשכמותי, ורק מכוון אותי למקום יותר טוב עבורי.

   שבוע נפלא!

   • א ני

    איך שלא יהיה שיהיה בהצלחה, וכידוע ש"מה' מצעדי גבר כוננו" וידועה תורת הבעש"ט שכל דבר שיהודי חווה ורואה זה כהשג"פ וסימן משמיים שהוא צריך לצעוד במצב זה, ודווקא שם טמונה שליחותו בעלמא דין ומשם הוא צריך לעלות ולהשפיע על סביבתו.
    ואני מאחל לך הצלחה מרובה בכל עניינך.

    אגב, בקרוב אהיה לקצת זמן בארץ, מה שיספיק לי להתעדכן בהתרסקות האחרון ובברית של גנבים. בהצלחה מרובה ובשו"ט

 6. פערל

  וואו זה ממש לא היה צפוי אני חושבת שזה הפסד אדיר לציבור החרדי בכללו
  בקשר לסדרת התרסקות, האם עכשיו כשההוצאות נמוכות יותר יש סיכוי שמרווח הזמן בין הספרים יצטמצם?
  ממש משתתפים בצערך

  • תודה על תגובתך.

   כן, הזמנים יצטמצמו באופן דרסטי, לאו דווקא בהקשר של התרסקות.

   צער? על מה? על זינוק מחודש לקריירה שלי? מי שנמצא בצער אלה האנשים שמנסים בכל דרך לפגוע בי. רחמנות על נפשם האומללה. כל הווייתם אומרת צער, סבל ותסכול בל יתואר.
   🙂

 7. יאיר

  אז באור החיים ויפה נוף כבר לא ימכרו את הספרים?
  כי שאלתי אותם היום ולא ידוע להם? אולי לא התעדכנו??

 8. רונן

  אתה בן אדם גדול איך אתה לא נשבר כל כך מרושע כל כך עצוב לשמוע אצלינו כששאלת אדם מי הסופר שאתה הכי אוהב התשובה היא כל כך ברורה ברור שזה אתה אתה מלמד אותי הרבה מוסר כשדלת אחת נסגרת חלון נפתח בהצלחה אנחנו לא נעזוב אותך גם אל לספרים יהיה כריכה שונה

  תודה רבה

  נ.ב. מחכים לחלקים הבאים של התרסקות

 9. ישראל

  נחמן אני לא מאמין " העורך" המדובר זה נפתלי? בלאגן נחמן תתגבר אבל תנסה לחדור שוב לחרדים בבקשה כי אני מאוד אהוב את הספרים שלך אבל מה שלא חרדי אני לא אקרא כדאי לא לבוא לידי קראית סופרים לא ראוים

 10. לי

  היי…אפשר לדעת איזה ספרים עומדים לצאת ומתי?אני רוצה לדעת את מה לחפש…
  אני התמכרתי ומיכרתי כמעט את כל האחים שלי לספרים שלך…ואני ממש לא אחת שמתלהבת מהר…למעשה..אני לרוב אדישה לגמרי…אבל הספרים שלך הם באמת משהו מיוחד ושונה לגמרי.
  אחרי שקוראים אותם,ספרים אחרים נראים משעממים לגמרי.

 11. ורד

  נחמן שלום,
  אחרי חיפוש קדחתני באינטרנט, הגעתי לבלוג הזה ואני מוכת הלם !!!
  נתקלתי במקרה בסדרת הספרים שכתבת "פתח מילוט" ולמרות עוביים, התחלתי לקרוא. אין ספק שהתעשרתי מהתכנים, העלילה הפכה לסרט בעיני רוחי ואפילו חיפשתי אם יצא סרט באותו השם (מסתבר שטרם…). כשהשאלתי את הספרים חשבתי בטעות שקיימים רק 3 בסדרה. כש"בלעתי" את הספר השלישי וככל שהעלילה התחדשה והתקדמה, הבנתי שכנראה קיים גם ספר רביעי. לצערי את אותו הספר הרביעי – ספר ההמשך – אני לא מצליחה לאתר בשום מקום, ובעקבות הבלוג אני גם מבינה (ולא ממש מבינה) עכשיו למה.
  אז קודם כל ישר כח !
  הכתיבה שלך מאוד יצירתית ורחבת אופקים ומסקרן אותי מאוד לקרוא ספרים אחרים שלך. אבל אני לא מסוגלת לקרוא שום ספר עד שאסיים את החלק האחרון ב"פתח מילוט". אני חוששת שאין כמו ספר אמיתי, ואע"פ שאני שמחה על הפתרון של אתר "עברית", אני תוהה איך אוכל לקבל עותק אמיתי של "פתח מילוט הפאזל ב'" ? (יש לי כבר רשימת המתנה אנושית לקריאת כל הסדרה, כך שקהל בטוח יש לך)

   • ורד

    אחרי חיפוש קדחתני, הבנתי מדוע קשה עד בלתי אפשרי למצוא ספרים שלך בחנויות. אם הייתה סיבה הגיונית, מילא, אך כאן… זה ממש כאילו הדמויות שאותם כתבת בספריך רוקמות עור וגידים ומאומצות ע"י גורמים שונים אל תוך המציאות שאתה חי בה… זה מאכזב לראות מה מניע אנשים. אבל אני לא התייאש כל כך מהר, אם מצאתי 3 חלקים של הספר, בטוח ישנו החלק הרביעי הישן והטוב אי שם. וכשארים ידיים לפחות אשמח לדעת שבאתר "עברית" אתה מרוויח איכשהו יותר.
    כל הכבוד על הגישה החיובית שאימצת, זה בהחלט מעניק השראה.
    תודה.

  • נאווה נ.

   הוא כתב "המגזין החליט להוריד את להב הגיליוטינה מבלי לשמוע צד נוסף"
   זה אומר שעיתון זמן אפילו לא בדק או טרח לשמוע את הגרסה של נחמן. הם פשוט שמעו צד אחד של החרבושים וזהו?
   אם זה ככה אז זמן האלה פשוט דפוקים. סלחו לי, זה הזוי.
   מבטלת את המנוי, סגור. זה לא התנהגות אנושית בכל מקרה אני לא צריכה לפרנס אותם.

 12. רפי כץ

  אני יודע שבכל חנויות הספרים אפשר למצוא ספרים שלך.
  נכון שאתה קצת קיצוני בתיאורים אלימים דבר שלא כל כך מקובל בציבור החרדי אבל ודאי שאין שום הצדקה לטרור ההזוי שעברת
  אני איתך
  אגב, מה עם תפוצת המיילים של פנתר חברים???
  שלחתי כמה פעמים במייל בקשת הצטרפות ואין כלום.
  אני מחכה בכיליון עינים
  תדאג להזיז משהו…
  תודה רבה
  קורא נאמן

 13. לילך

  אני מעריצה רשמית של הספרים שלך!!!
  וכן כל משפחתי…
  ממש ממש חבל לי שלא אוכל לקרוא יותר את הספרים שלך.
  אשמח להתעדכן אם תהיה דרך גם לחרדית כמוני להגיע לתוכן המקסים שלך!

   • מזדהה

    אני גרה ברובע ז
    קניתי וקראתי את הספר האחרון שלך
    ואפשר להאמין לכל מילה שמתוארת בספר רק לפי הפרצוף…
    אנחנו רואים יום יום את באשת וסטיקס ובא לנו לירוק עליהם
    ובהחלט לא מבינים איך הלל השטן נשאר בשכונה

    מתגעגעים כבר לחצאי אגסים טבולים ברוטב חמוץ מתוק
    ומחכים מאד לתכניות המפתיעות

   • מזדהה

    אי אפשר להגיב על התגובה האחרונה שלך.
    אבל זה לא כמו שאתה חושב,קראתי את כל הספר. מרוב שהוא היה מענין
    בלעתי אותו ולא נכנסתי לפרטים כמו סוג הרכב שהוא גנב
    אני רואה אותו בשכונה מסתובב עם זה
    וזה לגמרי מספיק…

  • גילי

   האמת שלא קראתי את הספרים שלך, אבל הצוות אצלנו במשרד נעול עליהם!!!
   אחת מהצוות קנתה את הספר האחרון וסיפרה לי את נקודותיו בזעזוע עמוק!
   אני הייתי רגילה לשבת מידי כמה ימים ולהתפנק ב"פלאפל בר" שבקניון חימול, ולאחר עדכונה של חברתי שהמאפיה הגרה בקרבת מגורים אלי אוחזת בזכויות ב"פאלפל בר" איני יושבת שם יותר!!! ומעודדת אחרים לא לשבת שם כולל בעלי….
   ממש קיבלתי על עצמי את העניין!!!!!!
   לא מסוגלת לשבת בנחת כשבעל "פלאפל בר" מכניס לכיסו התפוח כספים שלא מגיעים לו ביושר!
   מקווה בשבילך להמשך שמח יותר…

   • שרביב

    בימינו, נפתלי שיינמן עושה את המלאכה שראוייה לו יותר מכל – הוא מנקה את השירותים והאסלות, הסירים המלוכלכים, ואת השולחנות בוופל בר אשדוד…

    אם אתם שם, תנו לו טיפ, היום, כשאין לו כלום, הוא מנשק כל אגורה.

   • מזדהה

    אין עליך!!!!
    אבל הוא עדיין מסתובב ברכבי יוקרה שחורים
    ומגעיל את הציבור
    אם היה אייקון של הקאה הייתי מוסיפה…

 14. חרדי

  אני מאוד מעריך את הכתיבה היפה שלך. אבל מה אפשר לעשות, היא באמת לא מתאימה לחרדים. אין פה שום ענין של השמצות.
  בשלב מסויים הפסקתי לקרוא את הספרים שלך בגלל התוכן הלא חרדי .
  נ.ב. יפה שפרסמת את התמונה שלך כי עד אז לא ידעתי אם הסופר הוא חרדי או לא.
  מחכה ל"ושמחת בחייך 4"

  • שרביב

   תמיד יש קיצונים, בדרך כלל בעלי תשובה, שמונעים מעצמם ומהילדים שלהם את החיים התקינים…. וזה כולל לקרוא ספרים מעולים, שמרוב שהם חדשניים וטובים, פשוט קשה להשלים עם זה שגם לחרדים מגיע ספרות כזאת.

   אבא שלי אסר עלי לשמוע את שווקי כי זה מוזיקה לא חרדית. אני חושב שאתם מאותו זן.

   • חרדי

    לשרביב היקר
    מה זו ההתהלמות הזו, אפשר להגיב בכבוד!
    שוב אני מדגיש אני מאוד מעריך את הכתיבה
    של נחמן גרשונוביץ "חד בדרא" בספרות המתח וכו'
    אבל לצערי היא לא כ"כ מתאימה לחרדים. עם קצת שיפורים קטנים היה אפשר לקבל אותה בשמחה. כמו למשל לחימת נשים (פתח מילוט)
    דרך אגב בפאזל ב' יש קטעים שלימים של מסר (דרשת המוסר של ראש הישיבה) אבל הם לא מוטמעים בספר כך שהקורא המצוי פשוט מדלג עליהם ועובר הלאה.
    אני מאוד מעריך את נחמן גרשונוביץ ולא מקבל חלילה שום השמצות עליו.
    בתקווה להבנה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s