איך היו עכברים קוראים לעכבר המחשב שלהם?

רשומה רגילה
Wird Questionsאם לעכברים היו מחשבים, האם היו קוראים ל'עכבר' שלהם 'אדם'? התשובה כאן, בפינת תשובות הגיוניות לשאלות לא הגיוניות.

 

העכבר האמיתי

Wird Questionsה'עכבר' המדובר הוא אביזר המתחבר למחשב ומאפשר שליטה בסמן, מעין חץ זעיר, המופיע על הצג, ובעזרתו ניתן לבצע פעולות שונות. העכבר הומצא ב-1963 ועבר פיתוחים וגלגולים רבים.

השם 'עכבר' ניתן להתקן הזה במכון המחקר של סטנפורד, בשל הדמיון המסוים לעכבר אמיתי, שנבע בעיקר בשל הכבל הדק והארוך שהתחבר לצד האחורי של ה'עכבר', שהזכיר למהנדסים את זנבו של העכבר.

גאונות צייצנית

ובכן, התשובה לשאלה שבכותרת תלויה בשאלה נוספת: מתי פיתחו העכברים את טכנולוגיית המחשוב, לפני בני-האדם, או אחריהם? נתעלם מכך שלעכברים לא יכולים להיות מחשבים בשום מצב, ונזכיר שזהו מדור לשאלות תמוהות.

a-real-mouse-computer-mouseאם פיתחו העכברים את טכנולוגיית המחשוב לפני בני-האדם, או, בציור אחר, העכברים הם המחזיקים הבלעדיים בעולם המחשבים – הם לא היו מכנים את האביזר הזה בשם עכבר.

מבנה רגליהם, או ידיהם, של העכברים שונה מהותית מתבנית כף היד האנושית. אין להם אגודל פעיל ואצבעות ארוכות דיין לתפיסת עצמים. לכן, כאשר ימציאו את 'העכבר', הוא יהיה דומה יותר לעפיפון. מבנה האביזר יהיה שטוח יחסית, והוא יוסט לצדדים על ידי הנחת יד העכבר מעליו, מבלי לתפוס בו בצדדים. החוט הארוך שיחבר את ההתקן למחשב, יוסיף את שלו לדימוי העפיפון. (או דג שטוח, אם רוצים דווקא שם של משהו חי).

אם הכבשים היו ממציאים את המחשב, הם היו קוראים ל'עכבר' שלהם תולעת, או נקניק, בשל הטלפיים המאפיינים את קצות רגליהם.

ההשתלטות הגדולה

כעת לציור השני. נניח שהעכברים ממציאים, או מאמצים, את המחשב העכשווי, אחרי שהאנושות כבר מחזיקה בטכנולוגיה הזו; חז"ל מספרים לנו (רש"י במסכת הוריות דף י"ג-א) שיצר לב העכברים רע ביותר. הם משמידים את כל הנקרה בדרכם, נוגסים גם בבגדים ורהיטים מבלי שיש להם הנאה מכך. והחמור מכל, הם מזכים ומזמינים גם את חבריהם לחגוג על המזון שבארונות המטבח (ירושלמי, בבא מציעא).

תועדו מקרים בהם אכלו עכברים את נבלות חבריהם שמתו. הקניבליות הזו שכיחה, על כך יעידו גם חובבי עכברים שגידלו מהם כחיות מחמד; מסיבות שונות, העכברים גם נוגסים לעיתים ואוכלים מזנבותיהם שלהם…

מכל התכונות והאופי השלילי הזה, ניתן יהיה להסיק שרק מתוך נקמה באנושות, הם אכן יקראו ל'עכבר' שלהם 'אדם'.mouse using human mouse

עוד שאלות תמוהותבפינת תשובות הגיוניות לשאלות לא הגיוניות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s