מקלדות מחוץ לקופסה

רשומה רגילה

02 - DX1

ניסיונות נעשים לשפר ולשכלל את אביזר הקלט למחשב – המקלדת. בסקירה זו נציג ארבע מקלדות המציגות גישה שונה הטוענת ליעילות. שלוש מהן יכולות להיות שימושיות במיוחד עבור בעלי מוגבלויות.

מקלדת שמכילה יותר

01 - myKeyOעבור מי ששולחן העבודה שלו מבולגן או שאין לו מגירה בהישג יד, מוצע אלתור שמנצל את העובדה שהמקלדות הן למעשה חלולות. מקלדת myKeyO נפתחת כלפי מעלה וחושפת תחתיה מגש המחולק למחיצות ותאונים, בהם ניתן לאכסן מכשירי כתיבה, ניירות, דיסקים וכריך.

מלבד זאת, המקלדת כוללת גם תאורה אחורית, כפתורי שליטה במולטימדיה ושטח משען מובנה לכפות הידיים.

למי מתאים: למי שיחידת המחשב שלו כוללת מגירה, אלתור המנצל את היות מארזי המחשב של היום גדולים וריקים… וגם למי שאוהב סדר.

דגם: myKeyO

מחיר: החל מ-19.95$

קישור: דף הבית

שליטה בפריסת מקשים

02 - DX1רובנו מורגלים בפריסת מקשים הידועה בכינוי QWERTY, זהו הסידור התקני במקלדות מחשב ומכונות כתיבה. אבל לא כולם משלימים עם הסידור הזה. יש כאלה שרוצים פריסה אישית, עם סידור שונה לחלוטין של המקשים.

עבורם מיועדת מקלדת DX1. 25 מקשים עם תחתית דביקה, אותם ניתן לארגן בכל סדר רצוי על גבי טס שקוף. כל צירוף, מאקרו, או ארגון מחודש של סדר האותיות ומקשי הניהול.

בכל שלב ניתן להסיר את המקשים ולפרוס אותם מחדש. ניתן גם להעלות רק חלק מן המקשים, למשל כדי לייעל את העבודה עם תוכנה כמו פוטושופ, או משחק כלשהו, מבלי להיתקל במקשים מיותרים. המקשים ניתנים לסימון באמצעות דבקיות מצורפות.

למי מתאים: למי שרוצה פריסת מקשים לא שגרתית; מעוניין לרענן את הפריסה מדי פעם; לייעל את העבודה בתוכנות ספציפיות; לבעלי מוגבלות פיזית בתנועות האצבעות או הידיים.

דגם: DX1 Input System מבית Ergodex

מחיר: 149.95$

קישור: דף הבית

בקצות האצבעות

03 - Pro IIמקלדת זו נראית כל-כך משונה, עד שכמעט ולא ניתן לכנות אותה מקלדת. זה נראה כמו סד עינויים היי-טקי או עריסות עיסוי לכפות הידיים.

אבל מעבר למבט הראשון, Pro II מתגלית כמקלדת מתוחכמת במיוחד המאפשרת עבודה שוטפת בתזוזה מינימלית של כפות הידיים והאצבעות. היא נועדה בראשונה לאנשים בעלי מוגבלויות, אבל לא רק. החברה מציעה את המקלדת הזו כאמצעי לעבודה בפחות כאב, שיפור הנוחות, מניעת עייפות מהירה של הידיים וכן הלאה.

מקלדת זו, יש לציין, גם מחליפה את העכבר. ואיך זה עובד? קצות האצבעות מונחות בתוך שקעים, דפנות השקעים האלה הן כפתורים, גם קרקעית השקע היא כפתור, מכאן הדרך אל צירופי מקשים והקלדות בתזוזות מינימליות, היא קצרה.

שלא כמו מקלדות אחרות, דווקא בגלל שהיא מרחיקה לכת, יש צורך ללמוד היטב את החומר המצורף אליה כדי להבין כיצד להפעיל אותה בצורה הנכונה והיעילה. כמובן, יש גם את הצורך להתרגל.

למי מתאים: לבעלי לקויות ומגבלות בידיים ובאצבעות; למי שמגלה סימנים לדלקות בשורשי כפות הידיים; למי שלא חושש להתנסות בתפיסה שונה של שיטת קלט למחשב.

דגם: Professional II מבית DataHand Ergonomic

מחיר: 995$

קישור: דף הבית

תראו אותי: רק ביד אחת!

04 - FrogPadלא תמיד נוח ואפשרי להקליד בשתי ידיים, אם אנחנו בתנועה, או במכונית עם מחשב כף יד (לא בזמן נהיגה!) או שאחת מהידיים אינה מתפקדת באופן המאפשר הקלדה. הפתרון הוא מקלדת חד-ידנית (או חד-ידית).

וזו היא מקלדת FrogPad. ניידת, קומפקטית, מותאמת להפעלה פשוטה וקלה ביד אחת בלבד. בעזרת אלגוריתם מוגן בפטנט והנדסת אנוש יעילה מתאפשרות כאן כל הפונקציות של מקלדת מלאה.

המקלדת מופיעה בשתי קונפיגורציות, לימניים ולשמאליים, ליעילות עבודה מקסימלית. עם חיבור יו-אס-בי, או קישוריות בלוטות', מתממשקת המקלדת עם כל מחשב כף יד או טלפון חכם; המקשים אינם זעירים אלא בגודל מלא, נתון שמוסיף על הנוחות והדיוק בתפעול.

למי מתאים: לבעלי יד אחת; למי שרוצה להקליד ביד אחת ולהשאיר את השנייה פנויה למשימות אחרות; למי שרוצה לעבוד בדרכים.

דגם: FrogPad מבית FrogPad.

מחיר: החל מ-139.99$

קישור: דף הבית

קישורים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s