האם ניתן לטרוק דלת מסתובבת?

רשומה רגילה

בפינת תשובות הגיוניות לשאלות לא הגיוניות ננסה לענות בהיגיון על שאלות תמוהות ומוזרות, שלא ניתן למצוא עבורן תשובות באנציקלופדיה. והפעם: האם דלת מסתובבת ניתנת לטריקה קלאסית?

דלת מסתובבת ניתן למצוא בעיקר במבנים ציבוריים, כמו בתי-מלון, בתי-חולים וכדומה. היא מורכבת מארבע כנפיים, בדרך כלל, המסתובבות על גבי ציר מרכזי.

כדי שייווצר מצב של טריקה, בין אם זה חלון, בין אם זו דלת, על הפעולה לעמוד בשני תנאים. א, הטורק צריך להפעיל כוח או לעשות זאת במהירות; ב, על הדלת או החלון להתנגש במשקוף, או במסגרת, ולעורר קול של חבטה.

נתאר לעצמנו מצב בו שניים מתווכחים בלהט בלובי של בית-מלון, והיציאה היא דרך דלת מסתובבת. אחד הנִצים זורק את משפט המחץ שלו ועוזב את המקום, וכדי להותיר רושם בל יימחה על עמיתו, הוא נוטש את הדלת המסתובבת בעוד ידו מניפה את הכנף בזעם רב.

הדלת תוסיף להסתובב סביב עצמה, מבלי להשמיע שום קול מיוחד. אין לנו כאן טריקה.

למעשה, ישנן דלתות מסתובבות שהן כה כבדות וגדולות מידות שלא ניתן בכלל להזיז אותן בתנועת יד; ישנן כאלה, מופעלות במנועים חשמליים, והן תוכננו להסתובב במהירות מסוימת, וכל הפעלת כוח עליהן, תגרום להן להיעצר מיד.

כדי שתיווצר טריקה כלשהי בדלת מסתובבת, על הטורק לדחוף פנימה אביזר או עצם כלשהו. עציץ, עגלת תינוק (בלי התינוק!), ארגז משקאות. ואז עליו לצאת תוך שהוא מניף את הכנף בכוח רב. הדלת תתגלגל, והכנף המקבילה תתנגש באביזר שהוא שתל שם. מה שנקבל זו טריקה עלובה.

אבל אם העציץ נשבר, העגלה נמעכה או עפה, וארגז המשקאות נמחץ ופחיות התעופפו, ובכל אחד מהמקרים נשמע קול עז של פיצוח או שבירה – אזי יש לנו טריקה למהדרין.

זהירות, העציץ עלול לעוף חלילה ולפגוע בעוברים ושבים חפים מפשע.

חדש! מותחן גרפי בתלת-ממד מאת נחמן גרשונוביץ!

אל תישארו בעיניים עצומות!

pantherebooksgn

3 מחשבות על “האם ניתן לטרוק דלת מסתובבת?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s