טעות אופטית – ראשי

רשומה רגילה

בעמוד זה ובעמודים הבאים יש מידע ופרטים לגבי הספר "טעות אופטית" מאת נחמן גרשונוביץ. הסיפור פורסם בהמשכים במגזין "השבוע" בין השנים 2000 – 2002, וראה אור כספר עם תום הסדרה במגזין.

– – –

טעות אופטית

הוצאת פנתר

603 עמודים

אחורי הכריכה:

מתוך קנוניה של הרס וזדון, החליפו ידיים נעלמות בין מנהל בית-חרושת לתרופות, לבין הומלס זרוק שאומן לקראת המשימה. השניים נאלצים לחיות איש את חייו של האחר, ובדרך אוספים מידע מפתיע וכואב על הצד הנעלם שבהם, ומנסים לעשות הכל כדי לפתור את התעלומה בעוד מועד, לפני שיהיה מאוחר מדי.

טעות אופטית – סיפור חדשני התופר בחטי ארגמן קצווי ארץ, תקופות היסטוריות ודמויות רבות פנים. קצב מואץ של אירועים, תרחישי מתח, קומדיה של טעויות ודרמה משפחתית הנרקמת הנרקמת היטב, יוצרים רצף עלילה שאי-אפשר להפסיק.

בצעדים יציבים תצעדו לתוך חוויה ספרותית אותה לא תשכחו. עם כל שלב שתעברו לאורך העלילה, כן תבינו עד כמה סבוך הוא משחק השחמט אשר הכלים המשתתפים בו הם אנשים חיים, והאפשרות לנצח – שמורה רק לשחקן אחד.

 

– – –

עובדות:

  • התפרסם במגזין תחת שם העט "ג. חבר".
  • ככל הנראה זו סדרת המתח הארוכה ביותר שהתפרסמה עד כה בעתונות החרדית: 80 שבועות. (ממוצע לסדרות מסוג זה: 50 פרקים).
  • זהו ספר הסיפורת הארוך ביותר מבין ספרי הסיפורת החרדיים: מעל 600 עמוד.
  • המחבר דחה את הצעתם של אולפני סרטים חרדיים להפיק סרט על פי הספר. לדבריו "כיום, התוצאה תהיה בוודאי כמו לראות את המכונית שלך נמכרת לאספנים בתור תכשיטים…"
  • הצפי לאורכו המקורי של הסיפור, וכן התחייבותו של המחבר בחוזה עם המגזין, לא עלו על 55 פרקים. הסיפור והחוזה הוארכו לאחר שציבור הקוראים גילה תאבון ותבע המשכים.
  • הוצאה לאור בצרפת החלה בתרגום הספר לצרפתית, אולם חדלה מכך, לעת עתה, גם בשל גלי האנטישמיות הגואים בצרפת, שגורמים ליהודים רבים להגר לישראל או ארצות אחרות, וקהילת הקוראים המקומית מצטמקת והולכת.
  • הסיפור מתורגם בימים אלו ליידיש ולאנגלית.

– – –

מן העיתונות:

ספרים בקהילה: "…ספר מתח רב עלילה, מרתק ומלא עניין. כשהתחלתי לקרוא – לא הנחתי מהיד. מומלץ!…"

ששה ימים: "…מותחן מבריק המשלב תיאורים מדהימים ותהפוכות בלתי צפויות. ספר מופת!…"

– – –

בעמודים הבאים:

ראיון עם המחבר בצאת הספר לאור

קטע מתוך פרק 43: תהיות לילה בסין

קטע מתוך פרק 47: הנחש והשטן

קטע מתוך פרק 51: ארוחת כפייה