השתלמות אוניברסיטאית: איך זורקים זבל

רשומה רגילה

בפינלנד הגיעו חוקרים למסקנה שמרבית האזרחים ההגונים אינם יודעים לזרוק זבל. וזה המינוח המדויק, לזרוק. המדור מביא רשמים של הצצה חטופה בדו"ח הזבל המשתרע על פני 217 עמודים, הר של די-וי-די עם כ-50 שעות וידיאו באיכות ירודה, לא משהו מעניין, רואים שם בריות תמימות זורקות זבל. לדבריהם, מסקנות הזבל הגיעו אחרי 5 שנות מחקר.

אז מה כל כך מסובך בזריקת זבל? הרי לכם כמה דוגמאות.

אקספוזיציה: גבר ממוצע מוריד שק אשפה ממוצע. השק כבד, שפת מְכל האשפה היא בערך בגובה כתפיו, או מותניו, אם מדובר באדם גבוה. כדי שהשק ימצא את מקומו בתוך המְכל עליו להתאמץ ולשאת את משקל השק אל מעבר לנקודת האנרגיה שלו, שזה בערך בבטן התחתונה. מרבית מורידי האשפה אינם מאומנים בהטלת משקולות או ספורט אחר, והדבר גורר את התרחישים הבאים.

תוצרת פגומה

תרחיש א: האיש מתאמץ כהוגן, מרים את השק, וזורק אותו. כמובן, שזה לא השק הראשון בתוך המְכל, דבר שגורם לשק הנוכחי לדרדר ולהיטלטל, להיקרע ולפלוט שורה של אובייקטים מצחינים. המאמץ סוחט את כוחותיו של זורק הזבל, ואי-שלוותו של השק הארור, מעוררת את חמתו. הוא מקלל בקול גדול. הדבר קורה בבוקר, בשעה שהוא יורד לעבודה. למשרדו הוא כבר מגיע במצב רוח רע, הוא צועק על עמיתיו, ומקלל את כל הסובבים אותו.

תוצאה: עוגמת נפש. קושי בריכוז. פיזור נפש. הרגשה כללית רעה למוריד הזבל ולסובבים אותו. תוצאה משנית: ירידה בתוצרת. עליה בתוצרת פגומה. פוֹעַל יוצא: הרבה תוצרת פגומה. תעשייה מעורערת. כלכלה בירידה. שם רע למדינה.

תאונות

תרחיש ב: האיש מרים את השק, משליך אותו. השק מוטח בערמת השקים האחרים, עסיס סרוח ניתז ומכתים את מכנסיו או חולצתו של האיש. גם זה בבוקר, בירידה מהבית אל המכונית, בדרך לעבודה. (נראה שזה הזמן המועדף לזריקת אשפה.)

תוצאה: קללות. מצב רוח עכור. ניסיון להסיט את העניבה לכאן ולשם כדי להסתיר את הכתם. ניסיון למתוח את שולי המקטורן. ניסיון לנקות את המכנס באמצעות ממחטה לחה. תוצאה משנית: ניסיתם פעם לנקות מכנסיים תוך כדי נהיגה? האיש שלנו, מסתכל על המכנס ועל הדרך, תשומת הלב שלו ממנו והלאה. נהגים מצפצפים ומקללים אותו ואת יולדתו. וכמובן, תאונה. פוֹעַל יוצא: תאונות דרכים. הרוגים. פצועים.

גירושין

תרחיש ג: האיש מתאמץ, זורק, קורה מה שקורה. הוא חוזר לביתו רותח מזעם. צועק על אשתו. מקלל אותה ואת יולדתה. היא מקללת בחזרה אותו ואת יולדתו ואת אם יולדתו עד חווה ואדם הראשון. הילדים בוכים. וכל היום כולו הבית שרוי במצב רוח רע.

תוצאה: שלום בית לקוי. אנשים אומללים ומדוכאים. תוצאה משנית: גירושין. אנשים חסרי מוטיבציה. בתים נהרסים. ילדים נקרעים מאב לאם ומתייסרים בבתי מחסה. פועל יוצא: הילדים הללו גדלים להיות אנשים אומללים, ביניהם רוצחים ופושעים, גנבים, מסוממים, בוגדניים וכן הלאה. המדינה מלאה בחלאות אדם.

מקווה שהבנתם את הכיוון הכללי. אלו רק דוגמאות קטנות, מבלי להזכיר את ריח הידיים שמלווה את הזורק, דבר שמפיץ מחלות ובעיות בריאות בכל אשר הוא נוגע, ועוד. הסיכום אומר שכל שלום המדינה ואזרחיה עומד על שק זבל אחד שאדם זורק לפחות פעם ביום.

דרך הטיפול

חוקרי המחלקה למדעים סוציאליים באוניברסיטת ג'וֹאַנסיס הגישו את הדו"ח שלהם למשרד החינוך בצירוף המלצה דחופה, להנהיג קורס חובה לכל אזרח שנוהג לזרוק זבל, או לחילופין לייצר 'מנופית זבל' צמודה לכל פח, על פי פטנט שהם הגישו באותה הזדמנות, מכשיר שיקל ולו במעט על זורק הזבל. עדיין קשה להשיג את תגובת משרד החינוך, אבל מישהו מבפנים רמז שהם אינם מתכוונים לקחת את העניין ברצינות.

בינתיים, לא הרימו בג'ואנסיס ידיים, והם יוצאים כבר עכשיו עם פרוש השנה החדשה, בקורס מרתק ומועיל שנושא את הכותרת איך לזרוק זבל. במהלך הקורס שיכלול בין ארבעה לשישה מפגשים, ילמדו זורקי הזבל את עקרונות זריקת המשקולת, וכן את טכנית גמישות הברכיים, אשר לדברי המרצים, שם טמונה ההצלחה בזריקת שקי הזבל. ועוד כמה מוטיבים חשובים, שוויזואלית נראה כי הם אומצו מתוך שלל אומנויות לחימה מזרחיות.

סוד האושר והקורסים הביזאריים

במנשר שחילקו הסטודנטים במשך החודש האחרון נאמר, "אם ברצונך לחיות חיים שלווים ומאושרים, אם ברצונך לסייע לאקולוגיה ויופי מדינתך, אם חשובה לך ההצלחה בעבודה ובבית – בוא ללמוד איך לזרוק זבל".

וידיעה שהגיעה עם פרסום המאמר: אוניברסיטת ג'ואנסיס תציע בקרוב עוד כמה קורסים ביזאריים לא פחות, שנועדו בעיקר לעקרות בית:

 • דרך השימוש היעילה בתרסיס מטהר אוויר. (אני מתפלא שעד עכשיו לא חשבו על זה).
 • טכניקות הגיהוץ הבטוח. (יותר מדי מריח פרסומת סמויה ליצרן מגהצים מסוים).
 • איך לא להינזק מפותחן קופסאות. (זה לא הפותחנים האלה שאתם מכירים, מדובר בפותחנים מפלצתיים תוצרת פינלנד, וכבר היו תקדימים).
 • שיטת השור למעיכת פחיות בירה ריקות. (ואין לי עדיין שום דרך להסביר מה זה).

קישורים

אוניברסיטת ג'וֹאֶנסוּ

פינלנד הווירטואלית

לכאן, אל תזרקו אשפה!

אחד המרצים במהלך קורס, תמונות התנועות הנכונות

3 מחשבות על “השתלמות אוניברסיטאית: איך זורקים זבל

 1. לורנס

  אמנם אני בחור חילוני ואני גם על פי רוב לא נוהג לכתוב תגובות אבל הפעם אני חייב.
  תשמע אתה אדם גדול ,קודם כל, והרשימות שלך מזה מענינות רק חבל שלא שמת מתי ואיפה מתחיל הקורס של הזבל?

 2. לורנס

  סתם רציתי להגיד לך שבמדור הזה ״כמו אמיתי״ יכלת לשלוח את השליח מנבצ'יק שישנה את שם המדור ל״טעות אופטית״ ובכלל את הכל להכניס דחוף לבדיחות של ״ושמחת״!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s